Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tom-ass 

Perpignan

83 fotek listopad 2017 - zobrazení
To není název žádnýho zelenýho mužíka z Vesmíru, ale docela obyčejný název Francouzskýho města... i když to zní všelijak! Každopádně jsme se sem uchýlili na 3 týdny před vypuknutím zimní sezóny, kterou strávíme v Alpách, ale o tom až příště. Perpignan leží úplně na jihu Francie, cca 45 minut od Španělských hranic - docela dobrá pozice! Například v prosinci tu máte cca 18°C ve stínu a totální azuro, ostatně jako skoro vždy - svítí tu Slunce v průměru 320 dní v roce. Místní za to můžou děkovat Pyrenejím, na jejichž úpatí se dostanete cca za 20'. Sakra dobrá poloha, zvykli bychom si tu... si říkáme s Maru každej druhej den.
Dnes jsme si už odklepli první týden našeho pobytu, za kterej jsme ledacos stihli a poznali...
Například, že místní Frantící jsou docela veselá sebranka, která si zbytečně spoustu věcí komplikuje nebo neřeší... asi záleží na úhlu pohledu. Třebas křížovatky, posledních 100 km příjezdu jsme zvolili cestu okrskou podél riviéry. Čekali jsme delší cestu, ouzké uličky a kolony.. nicméně 200 kruháčů NE! Nevěříte? Spočítejte si to z Orange. Také, že když chcete odbočit do leva, jedete do pravého pruhu, že na každém rohu ve městech na Vás čekají sloupy uprostřed ulice, klikaté patníky ozdobené nejedním zářezem pneumatiky, retardéry všeho druhu a velikosti, blikr? coto je? atd. ...No není divu, že každé druhé auto je pocuchané nebo poslepované Tesa páskou.
Tož číhněte na galerii pořízenou jak z měst tak okolí Perpignonu, Canet-en-Russion, Prado, Casteil, Port-Vendres a závěrem náš místní bejvák. Začínáme druhou třetinu našeho pobytu s rýmičkou, což nás vůbec netěší!! Chapete to? Jedinkrat za rok máte stálé slunečné, suché a teplé počasí a smrkáté?
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron